MJJ THE KING

Добре дошли във форума " Michael Jackson The King" !

Пожелаваме Ви приятни минути в нашето прекрасно място

изпълнено с любов и преклонение към

единственият и неповторимият

Майкъл Джаксън!

Join the forum, it's quick and easy

MJJ THE KING

Добре дошли във форума " Michael Jackson The King" !

Пожелаваме Ви приятни минути в нашето прекрасно място

изпълнено с любов и преклонение към

единственият и неповторимият

Майкъл Джаксън!

MJJ THE KING

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    cappuchina
    cappuchina
    BEN - потребител
    BEN - потребител


    Female Capricorn Брой мнения : 159
    Join date : 05.02.2010
    Age : 43

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by cappuchina Пон Юни 14, 2010 6:40 pm

    Дали можеш да дискутираш, обсъждаш и разглеждаш безпристрастно чувствата си?
    Можеш ли да "видиш" това, което бушва в теб, като нещо отделно от теб?

    Съгласна съм, че на пръв поглед и четене подобни въпроси изглеждат най-малкото, странни. Нещо повече - задаването им прилича на оксиморон в действие. Защото нима можеш да анализираш стихията?

    За мен се оказва, че колкото и да е странно, отговорът на този въпрос е "Да".

    Дълго се гмурках от едно чувство в друго, търсейки в новото спасение и някакъв вид компенсация за предхождащото го. А разумът оставаше някъде назад, забравен, избутан от сцената, спящ дълбоко някъде зад кулисите.
    Имах честта да изпитам цялата гама емоции и не съжалявам, защото разбрах, че умея да чувствам. Знам какво е гняв, страх, тревога, депресия, еуфория, радост, възторг, влюбване до безпаметност. Всяко едно от тези чувства ме направи силна по свой уникален начин.

    Но едва когато разтърсих разума от дълбокия му сън зад кулисите и го изкарах на сцената като главно действащо лице наред с емоциите, едва тогава станах способна да разбера, осъзная и приема всяко едно от гореизброените чувства.
    Плюс много, много повече.

    Това действително прилича на събуждане слъд дълъг сън. Виждаш всичко край себе си и вътре в себе си като на длан. Разбираш на какво си способен. Разбираш какво става. Проследяваш действията си и резултатите от тях и знаеш и разбираш накъде водят. Даваш си сметка кой си, къде стоиш и какво правиш. Отстрани изглежда сухо, скучно и отблъскващо, навярно даже като малка смърт, но в действителност е може би най-вълнуващото преживяване в живота ми.

    Предвиждам въпроса ви: какво общо имат всички тези дълбокомислени писаници с Майкъл?
    Бързам да ви дам отговора.

    Именно поради гореизложеното знам, че никога не съм обичала така, както обичам него.
    Защото го обичам с цялата си душа, сърце, тяло, ;), И ум.
    И затова смея да го наричам любовта на живота си.
    Той беше причината за пореден път да се гмурна дълбоко в себе си и да търся отговори на фундаментални въпроси. В конкретния случай ме подтикна към нелеката (но трябва да отбележа, изненадващо приятна) задача да анализирам чувствата си към него, анализирайки по този начин и себе си, пък и света наоколо. Нали всичко във Вселената се намира в постоянна и непрекъсната връзка помежду си?

    Ето какво осъзнах:
    В никакъв случай не искам да се отказвам от чувствата си. Искам да съюзя разума с емоциите, сърцето с ума. Защото знам, че именно тогава човек става цялостен. Именно тогава става човек.
    Не истерично-драматична актриса в треторазредна пиеса и не учен-сухар, забравил как да се радва и чувства.

    Навярно, противно на всякаква логика, най-дълбоките чувства се раждат точно с участието на разума, а най-умните мисли, озаренията, са родени в бушуващата стихия на някоя емоция.

    Разум + чувства = умението да живееш истински.

    А въпросът кое от тях трябва да надделее, в каква степен и съотношение, и изобщо трябва ли едното да надделява над другото е нещо, което тепърва ми предстои да си изяснявам. И отново той ще е с мен в поредното пътуване, знам го.

    А може би пък и вие ще ми помогнете да го направя?
    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 675593
    andeli
    andeli
    Админ/Създател
    Админ/Създател


    Female Aquarius Брой мнения : 3160
    Join date : 05.02.2010
    Age : 52
    Местожителство : In a parallel world

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by andeli Пон Юни 14, 2010 7:57 pm

    Г- це Админстратор, искам да ви кажа, че пътя е най- красивия, най- опасния, най- болящият и общо казано изпъстрен с такава палитра от емоции, че е трудно да се опишат.

    Това не е само заради Майкъл. Това е закона на живота.

    Ако се оставим в едната крайност винаги съществува риска да се загубим и да не успеем да се открием. Защото любовта може да обезличи, болката да ни запрати в дъбоките и бушуващи, мътни води на депресии, самосъжаление и постоянни безмислени въздишки.
    И това да се случва с всяко чувство, което ни спохожда, ако му се отдадем изцяло.
    В същата сила това важи и за разума. Хладното, пресметливо осланяне на него ще ни доведе до, по моя переценка, превръщането ни в бездушни същества, които се боят да живеят истински.

    Мисля, че ти си дала отговор на въпроса си. Нуждаем се и от чувства и разум. Ако успеем да ги съвместяваме в себе си и ги " употребяваме" когато трябва и в точния момент, то ние сме постигнали съвършения баланс.
    Дали е постижимо? Не знам. Дано. Защото мисля, че тогава личността ще бъде изградена напълно.

    Колкото неизбежното и необходимо вмъкване на Майкъл във всички тези търсения, искам да кажа, че той успява да ме накара мен персонално да бъда такава каквато не съм карана да се чувствам през живота си от никого друг. Той ми поставя непрекъснати предизвикателства. Запраща ме в крайности, но пак благодарение на собствената си многопластност той ме измъква от затъването, за да ме изпрати на следващото патешествие. И докато аз въздишам по красивите му очи, той ми казва, че има деца, които някъде умират от глад и болести.

    Така че, мила моя, аз определено съм за разум + чувства.
    В противен случай нямам балнанса и се губя.
    smile
    smile
    BAD - потребител
    BAD - потребител


    Female Libra Брой мнения : 1225
    Join date : 05.02.2010
    Age : 54
    Местожителство : SF
    Humor : crazy and addicted

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by smile Пон Юни 14, 2010 8:46 pm

    Този така екзистенциален, дълбоко филосовски въпрос,
    глобален по своята същност и понятие
    така ме обърка, че кръстосах поглед и завързах акъла си на фльонга, тоест панделка ... Laughing

    Аз съм човек на чуствата.
    Напълно осъзнавам, че съм точно такъв човек.
    Винаги съм била такава.
    При мен разума винаги е бил на второ място.
    Добре или зле- така живея вече дълго време.
    Дали съм добре или зле (живеейки по този начин) незнам -другите ще кажат.
    Смесването на разум и чуства е доста сложно нещо и баланс според мен не вигаги има.
    Даже мисля че няма.
    Винаги едното взема връх над другото.

    Според мен най важно е човек винаги да е наясно с чуствата си
    и винаги да е наясно какво точно иска.
    Какво казват чуствата...
    И какво иска разума...
    Тогава живота е по лесен.


    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 653670
    cappuchina
    cappuchina
    BEN - потребител
    BEN - потребител


    Female Capricorn Брой мнения : 159
    Join date : 05.02.2010
    Age : 43

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by cappuchina Пон Юни 14, 2010 10:09 pm

    Така че, мила моя, аз определено съм за разум + чувства

    andeli, мила моя, добре дошла на печелившата страна на това така сложно уравнение Very Happy


    Този така екзистенциален, дълбоко филосовски въпрос,
    глобален по своята същност и понятие
    така ме обърка, че кръстосах поглед и завързах акъла си на фльонга, тоест панделка


    чудесно, точно това беше замисълът... радвам се, че сработи :P
    andeli
    andeli
    Админ/Създател
    Админ/Създател


    Female Aquarius Брой мнения : 3160
    Join date : 05.02.2010
    Age : 52
    Местожителство : In a parallel world

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by andeli Пон Юни 14, 2010 10:21 pm

    cappuchina написа:
    Така че, мила моя, аз определено съм за разум + чувства

    andeli, мила моя, добре дошла на печелившата страна на това така сложно уравнение Very Happy

    Ааааа, моля, моля. Аз отдавна съм си го решила като прилежена ученичка Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 568127
    cappuchina
    cappuchina
    BEN - потребител
    BEN - потребител


    Female Capricorn Брой мнения : 159
    Join date : 05.02.2010
    Age : 43

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by cappuchina Пон Юни 14, 2010 10:27 pm

    andeli написа:
    Ааааа, моля, моля. Аз отдавна съм си го решила като прилежена ученичка Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 568127

    Като си замисля... така си е. Видях го и го констатирах за себе си мноооого отдавна... поне преди Коледа santa
    smile
    smile
    BAD - потребител
    BAD - потребител


    Female Libra Брой мнения : 1225
    Join date : 05.02.2010
    Age : 54
    Местожителство : SF
    Humor : crazy and addicted

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by smile Пон Юни 14, 2010 10:27 pm

    cappuchina написа:




    Този така екзистенциален, дълбоко филосовски въпрос,
    глобален по своята същност и понятие
    така ме обърка, че кръстосах поглед и завързах акъла си на фльонга, тоест панделка



    чудесно, точно това беше замисълът... радвам се, че сработи :P

    Дано...

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 4ab0faf4183e423069d31a27dd273d14

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 972cf2b629e5c0c3d26a1d4a3fe6d31a
    cappuchina
    cappuchina
    BEN - потребител
    BEN - потребител


    Female Capricorn Брой мнения : 159
    Join date : 05.02.2010
    Age : 43

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by cappuchina Пон Юни 14, 2010 10:30 pm

    smile написа:
    Дано...

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 4ab0faf4183e423069d31a27dd273d14

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 972cf2b629e5c0c3d26a1d4a3fe6d31a

    Сама по себе си избраната от теб иконка потвърждава подозренията ми относно преврата, извършващ се в мисленето ти, smile Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 453546 Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 894997
    smile
    smile
    BAD - потребител
    BAD - потребител


    Female Libra Брой мнения : 1225
    Join date : 05.02.2010
    Age : 54
    Местожителство : SF
    Humor : crazy and addicted

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by smile Пон Юни 14, 2010 10:37 pm

    cappuchina написа:
    smile написа:
    Дано...

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 4ab0faf4183e423069d31a27dd273d14

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 972cf2b629e5c0c3d26a1d4a3fe6d31a

    Сама по себе си избраната от теб иконка потвърждава подозренията ми относно преврата, извършващ се в мисленето ти, smile Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 453546 Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 894997

    От кога пропушихте моля? Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 555360 Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 73349

    п.п.Искам да чета за чуствааа....


    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 9073
    cappuchina
    cappuchina
    BEN - потребител
    BEN - потребител


    Female Capricorn Брой мнения : 159
    Join date : 05.02.2010
    Age : 43

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by cappuchina Пон Юни 14, 2010 10:40 pm

    smile написа:[

    п.п.Искам да чета за чуствааа....[/font]

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 9073

    Ами напиши нещо за тях и после ще имаш достойно четиво... Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 866271
    smile
    smile
    BAD - потребител
    BAD - потребител


    Female Libra Брой мнения : 1225
    Join date : 05.02.2010
    Age : 54
    Местожителство : SF
    Humor : crazy and addicted

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by smile Пон Юни 14, 2010 11:16 pm

    Ми понеже съм Много луда и откачена...
    ( и съм и хитра и подла личност) ще ги взема наготово, щото е най лесно!,
    ще ги изплагиатствам най брутално, но те така сполучливо са описани, че
    хем напълно отговарят на мойте чуства, хем няма с какво да ги допълня или променя.
    Перфектно са описани!
    Напълно сериозно и не на майтап.
    Дано не се обидиш на мойта постъпка.
    За какво да се хабя като всичко е написано вече....
    Както е казал поета-аз тук няма кааааакво да добявя!

    ******************************************************

    Не искам да давам храна на зложелатели.
    За това....го махнах.
    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 73349 Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 73349 Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 73349

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 840142 Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 823961 Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 840142


    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? D483cfcf0219

    poklon:

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Girl_karaoke

    п.с. Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 3273


    Последната промяна е направена от smile на Съб Юни 19, 2010 5:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    cappuchina
    cappuchina
    BEN - потребител
    BEN - потребител


    Female Capricorn Брой мнения : 159
    Join date : 05.02.2010
    Age : 43

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by cappuchina Пон Юни 14, 2010 11:21 pm

    хубаво... затапи ме този път, признавам king

    нямам какво да добавя засега, отивам да си уча домашното по разум плюс чувства в леглото, ъъъъ, простете, исках да кажа в сънищата Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 61081
    smile
    smile
    BAD - потребител
    BAD - потребител


    Female Libra Брой мнения : 1225
    Join date : 05.02.2010
    Age : 54
    Местожителство : SF
    Humor : crazy and addicted

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by smile Пон Юни 14, 2010 11:52 pm

    Лека нощ!
    Приятни сънищааааа......Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? 9073





    .........Бъди последователна в чустватаааа си........Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Dc49aec30e3eeb507bb5234f7037eacc
    for all time
    for all time
    Moderator
    Moderator


    Female Брой мнения : 2104
    Join date : 05.02.2010
    Местожителство : close to him

    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by for all time Сря Юни 16, 2010 6:07 pm

    ООООО какви сентенции имало тук! Я да помисля и аз каква е моята философия? Не че не я знам, но пак да помисля......

    Sponsored content


    Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства? Empty Re: Чувства - разум, разум - чувства, или разум+чувства?

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Нед Май 19, 2024 12:19 pm